Pirkti standartinį verslo valdymo sprendimą ar jums pritaikytą?

Pirkti standartinį verslo valdymo sprendimą ar jums pritaikytą?

In Įžvalgos

buy_or_buildŠis klausimas yra beveik kaip Hamleto „būti ar nebūti“ ir vienareikšmio atsakymo nėra. Svarbiausia – įvertinti aplinkybes, kuriose yra jūsų organizacija šiandien, ir jos lūkesčius bei planus ateičiai.

Pateiksim itin supaprastintą alegoriją:

Jums reikia kostiumo. Pirksit kostiumą iš parduotuvės ar siųsite pas siuvėją? Svarstytini aspektai yra šie:

Tikslas. Kam jums reikia kostiumo? Darbui, laisvalaikiui ar eiti į šventinį vakarą? Ar reikia būti išskirtiniu, kad nieko kito nesutiktumėte pasipuošusio (-ios) tokia pačia apranga? Ar reikia, kad Jus pastebėtų, fotografuotų, apie jus rašytų spauda? Ar jūsų drabužis Jums „dirba“ ir „atsiperka“? Jei atsakėte į visus klausimus „taip“ – tikriausiai ilgai nesvarstysite ir rinksitės eiti pas siuvėją.

Laikas. Jei kostiumo reikia jau rytojui, tikriausiai eisite į parduotuvę ir ieškosite standartinio, ir pirksite siuvėjo paslaugas, kad pataisytų, jei netiks standartinis. Nes, kažin ar rasite siuvėją, kuris per naktį pasiųtų, o naktį jį dar ir pasimatuotumėte, tada vėl patobulintų ir pan…

Figūra. Jeigu jau žinote, kad Jūsų figūra tokia, kad standartinio pasiūto kostiumo nerasite (ilgos rankos, kojos, netipinė figūra ir pan.) – tikriausiai be ilgų svarstymų keliausite pas siuvėją ir siūsite, mokėsite dvigubai, jei reiks per naktį…

Finansai. Čia vienareikšmio atsakymo nebus, nepriklausomai nuo to, tuščia ar pilna jūsų piniginė. Siūti paprastai būna šiek tiek brangiau. Bet jei rinksitės garsių dizainerių standartinį gaminį – irgi pigiau nebus.

 

Analogiški klausimai svarstant informacinės sistemos kūrimo paslaugų pirkimą:

  • Tikslas. Ar informacinė sistema reikalinga standartinėms įmonių veikloms (apskaita ir pan.) ar jūsų esminiams veiklos procesams, kurie suteikia jums konkurencinį pranašumą prieš kitus? Jei ši sistema bus jūsų veiklos „stuburas“ – kurkite, kad būtumėte unikalūs. Ir mes galime Jums padėti tai padaryti, o tiksliau – sukurti ją Jums.
  • Laikas. Jei nėra laiko kurti – ieškokit standartinio gaminio ar bent „pusfabrikačio“, kurį būtų galima adaptuoti Jums. Kviečiame susipažinti su UAB „Esperonus“ jau sukurtais sprendimais.
  • Esama įmonės būklė. Ar informacinė sistema turi aptarnauti unikalius jūsų verslo procesus, ar derinsite savo procesus prie jau gatavos sistemos? Jei reikalinga specializuota tik jums pritaikyta sistema – ją reikia kurti.
  • Biudžetas. Jei turite tik labai mažą biudžetą, ieškokite standartinio pigaus gaminio, tačiau įvertinkite, kokios jo plėtros, palaikymo galimybės, o vertindami prisiminkite lietuvių liaudies patarlę „skūpus moka du kartus“. Tad geriau rinktis geresnę sistemą, kurią būtų galima įsigyti dalimis ir palaipsniui kompiuterizuoti visus verslo procesus. Profesionalūs programinės įrangos kūrėjai pataria, kokiu eiliškumu pravartu diegtis sistemą pagal prieinamas lėšas ir jų atsipirkimą. Tačiau, kad tai būtų galima įgyvendinti reikalingas pasitikėjimas tarp abiejų šalių ir noras bendradarbiauti.

Dar vienas svarbus niuansas taikant kostiumo pasirinkimo alegoriją informacinių sistemų sprendimuose. Kostiumą tikriausiai savo garderobe turite ne vieną ir keičiate juos gal kas sezoną? O kaip su informacinėm sistemom? Jei svarstote apie svetainės kūrimą, tai ją dažnai atnaujinti bei pakeisti yra pravartu. Jūsų svetainės lankytojai pastebės atsinaujinimą, progresą. Svetainės išvaizdą sukurti ir įdiegti galima vien tik tam tikram laikotarpiui, sezonui, siekiant marketingo tikslų.

Bet jeigu jūs kuriate informacinę sistemą ilgam laikui? Tada labiau tiktų ne kostiumo, o gyvenamojo namo alegorija. Gyvenamąjį namą paprastai visi nori turėti svajonių: patogų, pažangų, šiuolaikiškų medžiagų, ekonomišką ir atitinkantį jūsų skonį, stilių bei gyvenimo būdą. Jame miegate, dirbate, praleidžiate laisvalaikį, priimate svečius. Jūsų namai – jūsų tvirtovė. Todėl galvojantys apie ilgalaikę investiciją su išskirtiniu rezultatu, tikrai dažniau renkasi programinės įrangos kūrimo paslaugą. Čia itin svarbu, kad būtų padėti geri pamatai ir kad iš karto matytumėte visą namo viziją – jei kuriate šeimą, kiek planuojate vaikų, ir kad kambarių vaikams užtektų. Net jei biudžetas neleidžia viso namo pasistatyti ir įsirengti iš karto (o gal net to ir nereikia, nes vaikų dar nėra), numatyti, ko reikės po keleto metų – būtina. Nes taip išmintingiausia.

Paliekam alegorijas ir dabar vien tik apie IT sritį ir efektyviausius sprendimus…

Dažniausiai pasitaikantis ir ekonomiškai naudingiausias variantas, atsižvelgiant į mūsų sukauptą patirtį, yra pasitelkti diegėjus, kurie jau turi sukūrę „pusgaminių“, standartinių verslo valdymo sistemos modulių bei gali pasiūlyti jų adaptavimo, plėtros ir modifikavimo paslaugas pagal unikalius įmonės veiklos poreikius bei specifinius  procesus. Tiek laiko, tiek biudžeto efektyvaus panaudojimo atžvilgiu – tai optimaliausias variantas.

UAB „Esperonus“ programinės įrangos kūrimo paslaugos kombinuojant jau sukurtus sprendimus bei jų pritaikymo paslaugas yra kaip tik toks paslaugų komplektas. Kviečiame Jus susisiekti su mumis ir rasti Jums tinkamiausią sprendimą.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

data_managementesparama
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/esperonu/domains/esperonus.lt/public_html/wp-content/themes/jupiter/footer.php on line 223